Nowe techniki rehabilitacyjne

powięź piersiowo lędźwiowa

Niewątpliwie, przez lekarzy i fizjoterapeutów stale poszukiwane są nowe sposoby na leczenie różnorodnych schorzeń kości, mięśni i nie tylko. Pojawiają się terapie, które dają nowe nadzieje na uporanie się ze schorzeniami, które do tej pory były nieuleczalne oraz z bólem, którego nie udawało się jak dotąd pozbyć.

Terapia manualna

Oczywiście, terapia manualna jako taka to nic nowego. Różnego rodzaju masaże i naciski na odpowiednie miejsca prowadzą do redukcji bólu i poradzenia sobie z różnymi dolegliwościami. Jest to wiadome od bardzo dawna. Jednakże, nieco nowszym podejściem do sprawy jest wykonywanie terapii manualnych na obszarach ciała, które nie są wcale dotknięte żadnym schorzeniem. Przykładem jest tu powięź piersiowo lędźwiowa, którą pobudza się w celu redukcji bólu w wielu innych obszarach ciała. Kursy rehabilitacji uczą, że w powięzi piersiowo lędźwiowej jest bardzo wiele nerwów, których odpowiednie pobudzenie jest przekazywane do innych części układu nerwowego, wskutek czego może ustąpić ból, który pojawił się w zupełnie innej części ciała.

Niewątpliwie, ażeby skutecznie wykonać tego typu terapię manualną trzeba poświęcić wcześniej wiele czasu na naukę. Przede wszystkim, należy wiedzieć w którym dokładnie miejscu należy ucisnąć powięź, ażeby wpłynąć na poszczególne obszary ciała. Poza tym, należy nauczyć się również pewnego wyczucia, dzięki któremu wykonując terapię manualną rzeczywiście pomaga się pacjentowi, zamiast mu szkodzić.