Czym jest terapia cranio sacralna?

terapia cranio sacralna

Obecnie bardzo wielu chorych, którzy zmagają się z różnego rodzaju dolegliwościami słyszy, iż powinni udać się na terapię cranio sacralną. Jak wykazują najnowsze badania, za pomocą tego typu terapii poprawa następowała już po pierwszym zabiegu. Zatem na czym dokładnie polega ta terapia oraz dlaczego warto ją stosować?

Niezbędna terapia czaszkowo – krzyżowa

Terapia cranio sacralna, nazywana popularnie również terapią czaszkowo – krzyżową, jest coraz bardziej popularnym zabiegiem, na którego stosowanie decyduje się bardzo wiele osób, niezależnie od wieku. Warto wiedzieć, iż jest to forma leczenia manualnego. Podczas tego typu zabiegu terapeuta może oddziaływać na układy takie jak nerwowy oraz mięśniowy, a także kostny czy pokarmowy.

Najczęściej tego typu terapii poddają się dorośli, którym towarzyszą różnego rodzaju dolegliwości ze strony wspomnianych układów. Jednak korzystają z niej także dzieci. Zdecydowanie warto ją stosować, ponieważ już po pierwszym zabiegu możemy odczuć ulgę. Także jest to bardzo delikatna terapia, ponieważ terapeuta wywołuje nacisk na nasze ciało o wartości zaledwie 5 gramów.

Warto pamiętać, iż terapia czaszkowo- krzyżowa w wielu przypadkach może przynieść nam ukojenie. Często zdarza się, iż chorujemy na różnego rodzaju choroby, którym często towarzyszą silne dolegliwości. To właśnie za sprawą tej terapii nasz ból może bardzo szybko minąć, a my znów odzyskamy chęć do życia.